چای میوه‌ای چه بلایی بر سر شما می‌آورد

خواص چای میوه‌ای و عوارض آن برای سلامت بدن

امروزه چای میوه‌ای تقریباً جایگزین چای سیاه شده‌است. چراکه چای سیاه دارای طعمی تلخ بوده اما چای میوه‌ای بسیار خوش‌طعم و جذاب و بسیار آرامش‌بخش است. و همچنین دستتان را در انتخاب طعم باز گذاشته و شما مجبور نیستید همیشه یک طعم تکراری را میل نمایید.

  1. خواص ضد پیری چای میوه‌ای

چای میوه برای خانم‌ها و آقایان بسیار مفید است و آن‌ها را از پیری نجات می‌دهد چراکه سرشار از آنتی‌اکسیدان بوده و خطرات رادیکالی را در بدن جلوگیری می‌کند. و باعث طراوت و تولید سلول‌های جدید و جوان در بدن شما می‌شود. به‌شرط آنکه در مصرف آن تداوم داشته و به‌صورت مداوم مصرف نمایید. بعضی از افراد فکر می‌کنند با مصرف یک‌بار یا دوبار چای میوه‌ای همه خواص آن را به دست می‌آورند اما باید در مصرف چای میوه‌ای استمرار داشته باشد:

دمنوش چای

  1. خواص ضد افسردگی چای میوه‌ای

در زندگی همه ما مشکلات روحی و روانی پیش می‌آید که باعث افسردگی و ناراحتی ما می‌شود. که نیاز است شما این موارد را کم‌کم و با استفاده از خواص عالی چای میوه‌ای درمان نمایید.

  1.  برای بهبود کلیه شما مفید است

شما می‌دانید یکی از مهم‌ترین نقاط بدن کلیه است و حتما درد سنگ کلیه را از دیگران شنیده‌اید که یکی از عواملی که باعث سنگ کلیه می‌شود مصرف چای خالی است که اگر شما آن را با میوه‌ها مصرف نمایید. باعث از بین بردن سموم بدن و اجازه می‌دهد کلیه شما عملکرد بهتری داشته باشد. به‌همین دلیل است که حداقل مصرف س تا پنج لیوان چای میوه‌ای که به‌صورت روزانه می‌تواند در سلامت کلی شما و بسیاری از نارسایی‌های کلیوی مفید باشد.

  1.  برای کاهش فشار خون مفیداست

اگر شما دارای فشار خون بوده و همواره دارای تپش قلب و استرس می‌باشید. مصرف چای میوه‌ای به شما بسیار کمک خواهد کرد چراکه دارای ویتامین سی بوده و ویتامین سی باعث می‌شود. که فشار خون شما تنظیم شود همچنین ویتامین سی برای موها پوست و سیستم درونی شما مفید می‌باشد.

و اگر سرما خوردگی و یا ابتلا به انواع ویروس‌ها دچار شده‌اید حتما از چای میوه‌ای استفاده نمایید توانایی مصرف چای میوه‌ای به‌صورت گرم یا سرد شاید با شنیدن چای به نظام بزند که چای را معمولاً با گرم مصرف کنند. اما چای میوه‌ای به‌اصطلاح چای یخی هم می‌تواند باشد و در هر دو حالت گرم وسرد می‌توانید استفاده کرد. و توصیه می‌کنیم چای میوه‌ای را هیچ‌وقت از رژیم غذایی روزانه خود حذف نکنید.

دمنوش چای

عوارض ناشی از نوشیدن چای میوه‌ای

یکی از عوارضی که چای میوه‌ای دارد ممکن است باعث آسیب‌دیدگی دندان شما شود چراکه چای میوه اسیدی است. و در طولانی‌مدت باعث آسیب دندان شما خواهد شد و راه‌حل مقابله با آن این است؛ که بعد از مصرف کردن چای میوه‌ای یک لیوان آب بنوشید مصرف آب باعث می‌شود؛ که حالت اسیدی آن ازبین‌رفته و عملاً دندان شما سالم بماند و آسیبی نبیند.

تفاوت دمنوش میوه‌ای با چای میوه‌ای

غالبا اکثر افراد چای را با چای سیاه می‌شناسند هرچند چای انواع مختلفی دارد. مثل چای سبز چای سیاه چای سفید چای اولنگ و یا چای پوره که البته چای باعث ایجاد سنگ کلیه می‌شود اما مصرف دمنوش این عارضه را ندارد. درواقع دمنوش‌ها را می‌توان در دو گروه اصلی و عمده تقسیم‌بندی کرد:

 یک دمنوش‌های گیاهی و دمنوش‌های ترکیبی.

دمنوش‌های گیاهی یعنی آنکه به‌صورت خالص از یک نوع گیاه استفاده می‌شود: مانند دمنوش‌های بابونه دمنوش نعنا دمنوش اسطوخودوس دمنوش گل‌گاوزبان و غیره اما افراد علاقه‌مند به دمنوش بیشتر از دمنوش‌های ترکیبی استفاده می‌کند. و حتی می‌توانید آن دمنوش میوه‌ای یا چای میوه‌ای ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که کدام اصطلاح درست است.

در واقع می‌توان گفت هر دو اصطلاح درست است همان‌طور که قبلاً هم گفتیم چای تعداد محدودی دارد مثل چای سفید چای سیاه چای سبز اما زمانی‌که آن را با میوه‌ای خشک مخلوط می‌کنیم. در واقع آن به چای میوه‌ای تبدیل می‌شود. اما در دمنوش میوه‌ای ما از چای استفاده نمی‌کنیم، بلکه از تکه‌های خالص میوه خشک استفاده می‌کنیم.

 دمنوش‌های میوه‌ای مانند دمنوش سیب دمنوش به دمنوش گلابی دمنوش پرتقال و غیره

خواص انواع دمنوش میوه‌ای و چای میوه‌ای به‌طورکلی چای میوه‌ای و دمنوش میوه‌ای دارای مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی است. و تقریباً انرژی بدن شما را تامین می‌نماید البته بعضی افراد از چای خوش‌شان نمی‌آید. به‌همین دلیل می‌تواند از دمنوش میوه‌ای استفاده کنند. اما اگر با چای مشکلی ندارید ترکیب میوه خشک و چای هم می‌تواند بسیار مفید باشد. یکی از مهم‌ترین خواصی که برای دمنوش میوه‌ای بر شمارند جلوگیری از پیری زودرس و جلوگیری کردن از سرطان است. چراکه دمنوش میوه‌ای رادیکال‌های آزاد بدن را از بین برده و باعث شادابی و سلامت سلول‌های بدن شما می‌شود. که این امر هم بر روی شادابی پوست شما و هم عملکرد بدن شما تاثیر بسیار زیادی دارد.

درواقع آنتی‌اکسیدان و آب‌رسانی فراوانی که دمنوش میوه‌ای برخلاف چای دارد باعث جلوگیری از پیری و شادابی پوست شما می‌شود حال سوال این است.

 چگونه چای میوه‌ای درست کنیم

خب ابتدا باید چای سبز یا چای سیاه را با آب داغ حدود هشتاد درجه سانتی‌گراد مخلوط کرده و سپس دمنوش سیب به گلابی و یا هر دمنوش دیگه‌ای را که تمایل دارید به آن اضافه کنید. و بگذارید به‌آرامی دم بکشد نهایتاً تا ده تا پانزده دقیقه دیگر دمنوش شما آماده‌است.

البته حتما دمنوش میوه خود را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید که یکی از این فروشگاه‌ها که دارای مجوزهای لازم و سیب سلامت و مجوز از جهاد کشاورزی است فروشگاه نرگسیان می‌باشد. که می‌توانید به‌راحتی از این فروشگاه خرید نمایید