12 تا ویژگی شگفت‌انگیز چیپس میوه (میوه خشک)

12 تا ویژگی شگفت‌انگیز چیپس میوه (میوه خشک)

آیا میدونستید خوردن چیپس میوه (میوه خشک) حتی بیشتر از میوه‌های تازه می‌تواند مواد مغذی را به بدن وارد کند چراکه در هنگام خشک شدن مواد مغذی موجود در میوه تغلیظ شده و در حجم کمتر اما خواص بیشتری را به بدنتان می‌رساند و حاوی انواع ویتامین‌های AB6.12.C.K.D پتاسیم، فولات و منیزیم آهن می‌باشد

چیپس میوه


چیپس میوه (میوه خشک): مانع و کنترل‌کننده  دیابت است

میوه‌های خشک می‌توانند از ابتلا به دیابت جلوگیری نمایند. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در میوه‌های خشک یک انسولین طبیعی هستند. آن‌ها همچنین می‌توانند از استرس و التهاب در لوزالمعده جلوگیری کنند.

چیپس میوه (میوه خشک) سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند

برای تقویت سریع سیستم ایمنی بدن، یک عامل مؤثر می‌باشد.  آن‌ها به‌عنوان غذای فوق‌العاده حاوی آهن، روی، پتاسیم و ویتامین A و ویتامین C می‌باشند ویتامین C موجود در میوه‌های خشک نه‌تنها سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. همچنین کیفیت پوست را بهبود می‌بخشد و با عفونت‌ها مبارزه می‌کند.

چیپس میوه (میوه خشک)، سلامت روده را بهبود می‌بخشد

چیپس میوه (میوه خشک) دارای فیبر پربیوتیک بوده که می‌تواند به بهبود سلامت بدن کمک کند.. این به باکتری‌های سالم به سلامت دستگاه گوارش کمک می کنند. .مثلاً آلوها یا آلو شابلون خشک سرشار از ویتامین، پتاسیم، ویتامین A، ویتامین B C و فیبر هستند. این‌یک ملین طبیعی شناخته‌شده است که می‌توانند یبوست را رفع کند.

چیپس میوه (میوه خشک) علائم اضطراب و افسردگی را کاهش می‌دهد

به‌عنوان‌مثال توت خشک می‌تواند اضطراب و افسردگی را کاهش دهد. پلی ساکاریدهای موجود در انواع توت‌های می‌توانند سطح ملاتونین و / یا سروتونین را افزایش دهند. این امر اضطراب و افسردگی را کاهش می‌دهد. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در توت نیز می‌توانند اضطراب را تسکین داده و حافظه را بهبود ببخشند.

چیپس میوه (میوه خشک) به بارداری سالم کمک می‌کند

خوردن چیپس میوه (میوه خشک) ممکن است به کار و زایمان راحت کمک می‌کند. و باعث می‌شود تا دهانه رحم در چند ماه آخر بارداری گشاد شود. برای زنان باردار فواید دیگری نیز دارد. آن‌ها پتاسیم، آهن و فیبردارند. چیپس میوه (میوه خشک) از بهترین منابع آنتی‌اکسیدانی است. خوردن آن‌ها باعث افزایش قند خون نمی‌شود.

برخی از میوه‌ها باعث کاهش وزن می‌شوند

برخی میوه‌های خشک‌شده مانند آلبالوخشک، آلوخشک، زردآلو خشک، خرما، آلو شابلون خشک و کشمش می‌توانند به افزایش سوخت‌وساز بدن کمک کنند. میوه‌های خشک می‌توانند معده را برای چند ساعت پر کرده و به‌جای استفاده از غذاهای ناسالم مثل چیپس سیب زمینی و… ، گزینه خیلی خیلی بهتری است. درضمن، یک دستگاه گوارش تقویت شده با چیپس میوه (میوه خشک) می‌تواند از نفخ نیزجلوگیری کند.

 (میوه خشک) از بیماری‌های مربوط به استخوان جلوگیری می‌کند

زنان بیش از مردان در معرض پوکی استخوان قرار دارند و  خوردن چیپس میوه (میوه خشک) می‌تواند به کاهش خطرات پوکی استخوان آنان، کمک کند. آلوها به تقویت استخوان ها، به ویژه در خانم های مسن کمک می‌کند و باعث بهبود مجدد آن می شوند.

 (میوه خشک) سلامت قلب را بهبود می‌بخشد

(میوه خشک) همچنین می‌تواند سلامت قلب را بهبود بخشد. هر 100گرم  میوه خشک حاوی آنتی‌اکسیدان و فیبر بیشتری نسبت به 100 گرم میوه تازه است. به‌عنوان‌مثال زغال اخته خشک می‌تواند به جلوگیری از لخته شدن خون کمک کرده و باعث حفظ جریان خون مداوم از قلب در سراسر بدن شود.

میوه خشک پوست را سالم تر نگه می دارد

استفاده از میوه های خشک مخلوط در رژیم های غذایی می‌تواند پوست را تازه تر و سالمتر نگهدارد. انبه خشک سرشار از امگا 3 و سایر مواد مغذی چرب بوده که به بهبود کیفیت پوست کمک می‌کند. کشمش نیز یک مهار کننده طبیعی پیری پوست است.

چیپس میوه (میوه خشک) از کم خونی و فشار خون جلوگیری می‌کند

بسیاری از انواع میوه‌های خشک مانند زردآلو سرشار از پتاسیم است. این میوه ها به جلوگیری از فشار خون بالا و تپش قلب کمک می‌کنند. افزایش جذب آهن از طریق میوه‌های خشک باعث کاهش خطرات کم خونی میشود. به همین دلیل چیپس میوه (میوه خشک) به‌عنوان بخشی اساسی از رژیم های غذایی دوران بارداری محسوب میشود
انواع میوه خشک مانند توت فرنگی و زغال اخته باعث تقویت حافظه و کاهش مشکلات روانی مخصوصا برای سالمندانی که مستعد ابتلا به آلزایمر هستند می شود.

میوه خشک تقویت کننده انرژی بدن است

خرمالوخشک، انگور خشک (کشمش)، گیلاس و زردآلو جز میوه های انرژی زا و به اصطلاح دوپینگ طبیعی هستند

نتیجه در مورد میوه خشک

پیشنهاد میکنیم خوردن چیپس میوه (میوه خشک) را به‌عنوان جایگزینی برای مکمل های دارویی شیمیایی امتحان کنید. مطمئن باشید سالم تر شده و کمتر مریض خواهید شد.   سعی کنید همواره میوه خشک شده طبیعی را از جاهایی خرید کنید که بدون مواد افزودنی و شکر به فروش می رسانند.