خواص نارنگی خشک برای زیبایی و درمان بیماری‌ها 

که دربخش مجله میوه خشک آیت به بررسی فواید و خواص فراوان این میوه می‌پردازیم.

نارنگی خشک برای جلوگیری از دیابت:

برخی از محققان دانشگاه اونتاریو بیان می‌کنند که نارنگی خشک منبع کاملی از ترکیبات فلانوییدی به نام نوبیلتین است.

این عنصر باعث سوزاندن چربی و جلوگیری از تولید چربی می‌شود؛ بنابراین، می‌تواند از بیماری ناشی از چاقی در بدن خود مانند دیابت نوع 2 جلوگیری کند.

خواص و فواید بی‌نظیر نارنگی خشک
خواص و فواید بی‌نظیر نارنگی خشک

نارنگی خشک برای جلوگیری از سکته:

این میوه حاوی مقدار زیادی پتاسیم است. این پتاسیم می‌تواند از بیماری‌هایی مثل لخته شدن خون جلوگیری کند. مطالعه‌ای بر روی بیش از 60 هزار نفر انجام‌شده است. نتیجه این بود افرادی که نارنگی خشک مصرف می‌کنند، 20 درصد کمتر درخطر ابتلا به این بیماری مانند لخته شدن خون قرار دارند.

نارنگی خشک برای جلوگیری از سرطان:

این میوه شامل یک ترکیب به نام لیمونویید است. این عامل از گسترش سرطان خون و سرطان سینه جلوگیری کند. اما لطفاً توجه کنید که این تحقیق روی حیوان انجام‌شده است و هنوز کشف نشده است که آیا به‌عنوان نتیجه‌ای مشابه انسان عمل می‌کند یا خیر.

جلوگیری از سرطان با نارنگی خشک میوه خشک آیت – نارنگی خشک

نارنگی خشک برای زنان باردار و نوزادان عالی است:

این میوه منبع عالی از مجموعه ویتامین مانند B و اسیدفولیک است. ماده فولان به شکل‌گیری لوله عصبی و تشکیل سلول خون قرمز در نوزادان قبل از تولد کمک می‌کند.

کمبود اسیدفولیک در زنان باردار منجر به تولد نوزادان کم‌وزن شده و منجر به نقص لوله عصبی در نوزادان می‌شود.

خواص و فواید نارنگی خشک برای زنان باردار
میوه خشک آیت – نارنگی خشک

نارنگی خشک می‌تواند به‌سلامت قلب و حفظ فشارخون کمک کند:

این میوه غنی از پتاسیم و حاوی مقدار کمی سدیم هستند. این به رگ‌های خونی کمک می‌کند که آرام شوند و فشارخون مناسب را حفظ کنند. فیبر، ویتامین C، ویتامین B6, 12 و پتاسیم برای بهبود سلامت قلب مفیدند.

این میوه می‌تواند به شما در مبارزه با عفونت‌ها کمک کند: 30 گرم نارنگی خشک بیش از نیمی از نیازهای روزانه ویتامین C را برطرف می‌کند. ویتامین C یک آنتی‌اکسیدان قوی در آب طبیعی است که به بدن کمک می‌کند تا در برابر عوامل عفونی مقاومت کند و باعث کاهش رادیکال‌های آزاد در بدن شود.

این میوه برای صاف کردن مو و پوست عالی است:

این میوه می‌تواند به بهبود دستگاه گوارش معده شما کمک کند: این میوه منبع عالی فیبر هستند. جذب ویتامین C نه‌تنها به مبارزه با عفونت کمک می‌کند، بلکه می‌تواند باعث ایجاد و حفظ کلاژن، یک پروتئین ضروری که در مو و پوست یافت می‌شود.

هم‌چنین، ویتامین A موجود در آن برای حفظ رطوبت مو از طریق افزایش تولید چربی شناخته‌شده است.