میوه خشک چیست و چقدر ماندگاری دارد؟

میوه خشک چیست و چقدر ماندگاری دارد؟

میوه ها و میوه خشک همواره جزئی جدا نشدنی از سبد غذایی انسان های سراسر جهان بوده و هستند و با پیشرفت علم و پی بردن به خاصیت های فراوان میوه ها در درمان و پیشگیری از بیماری های مختلف، استفاده از میوه ها و اهمیت آن ها نسبت به گذشته بیشتر هم شده است. همانطور که می دانید هر میوه ای در فصل و در آب و هوای مناسبی رشد می کند و با تغییرات فصل قطعا دسترسی به برخی میوه ها امکان پذیر نیست.

میوه خشک یکی از راه هایی است که می توانیم میوه ها را برای فصل های دیگر نیز نگهداری کنیم.  هر چند معمولا خانم های خانه دار از روش های دیگری نیز برای ماندگاری بیشتر میوه ها استفاده می کنند مثل پختن میوه ها به صورت کمپوت یا تهیه ترشی میوه ها با استفاده از سرکه یا فریزر کردن میوه ها که خب هر کدام از این راه ها باعث می شود که بخش زیادی از خاصیت میوه ها از بین برود و شاید در بعضی موارد مضراتی هم به همراه داشته باشد. اما تهیه میوه خشک، می توان گفت بهترین راه نگهداری میوه ها برای مدت زمان طولانی است. میوه خشک علاوه بر این که خاصیت کمتری نسبت به میوه های تازه ندارد بلکه در بعضی موارد نیز میوه های خشک شده فواید بیشتری دارد.

خرمالوخشک
خرید میوه خشک عمده

 

میوه های خشک را از کجا تهیه کنیم؟

این حقیقت که مصرف میوه ی تازه به دلیل آب دار بودن و دارا بودن تعداد زیادی از ویتامین ها نسبت به میوه خشک بهتر است قابل انکار نیست اما تهیه میوه خشک و استفاده از آن در طول سال نیز بسیاری از ویتامین ها و نیازهای بدن شما را تامین می کند. با این وجود بسیاری از میوه ها، بعد از خشک کردن فیبر و کربوهیدرات بیشتر و درنتیجه خاصیت انرژی زایی بیشتری پیدا میکنند. بیشتر میوه های خشک نسبت به میوه های تازه آنتی اکسیدان های قوی تری هستند و ایمنی بدنتان را بالا می برند. برای تهیه میوه خشک مرغوب و سالم می توانید به مغازه های خشکبار مراجعه کنید اما باید دقت کنید که از لحاظ بهداشتی سالم و تمیز باشند.

با شرایط فعلی جامعه و با وجود بیماری کرونا می توانید با خرید اینترنتی میوه خشک از سایت های معتبر و قابل اطمینان از خرید به صورت عمده و یا خرده بهره مند شوید. مجموعه ما نیز یکی از عرضه کنندگان میوه های خشک می باشد که سعی کردیم با رعایت آخرین پروتکل های بهداشتی، به منظور تسهیل خرید میوه های خشک عمده برای مشتریان عزیز و جلب رضایت شما تلاش کنیم.

مرکز فروش میوه خشک آیت در زمینه (فروش و پخش میوه خشک شده عمده) فعالیت دارد.جهت استعلام  قیمت با ما در ارتباط باشید:

میرزایی: 09102144375

استعلام قیمت عمده در واتساپ:09102144375